Motorové pily Dolmar PS4600 PS5000

Modely motorových pil DOLMAR pro lesnictví a hospodářství jsou výsledkem vytrvalé práce inženýrů DOLMARu, kteří čerpali zejména z praktických poznatků dřevařů a lesnických zaměstnanců. Výsledek je patrný. Nová profi-řada je propracována do každého detailu ve všech směrech. Kompaktní, lehce ovladatelné motorové pily DOLMAR se vyznačují výkonnými motory v plném rozsahu použití. Ergonomický design, kvalitní materiály s dlouhou životností a precizní propracování na první pohled ukazují, co má obsahovat prvotřídní pila. Emise škodlivin jsou výrazně nižší než limity stanovené vyhláškou EU z roku 2004. Hodnocení zkušených profesionálů je jednoznačné: Motorové pily PS 5000 a PS 4600 mají při práci dobré vedení po kmeni.

Rovné plochy

Díky rovným plochám je s motorovými pilami snadná manipulace a není obtížná údržba a vyčištění.

Snadná výměna řetězu

Nově konstruovaný prostor řetězu se dobře čistí a výměna řetězu je snadná. Modely disponují postranním napínáním řetězu.

Vzduchový filtr

Systém vzduchového filtru značně redukuje znečištění prostoru karburátoru a sání.

Stačí uvolnit tři svorky a prostor motoru máme před sebou.

Uvolnění a vyjmutí velkoplošného vzduchového filtru je rychlé bez použití nářadí.

Tlumení vibrací

Velmi účinné tlumení vibrací třemi ocelovými pery a dvěma postranními tlumícími držáky zajišťuje díky malým vibracím bez-únavnou a pohodlnou práci i při dlouhodobém používání.

A navíc: digitálně řízené zapalování s optimální dobou zážehu pro všechny okruhy otáček a programované jištění zpětného zážehu.